תיקי גירושין הנידונים בבית המשפט נוטים להיות רגשיים ולעורר יצרים, כעסים ופחדים. לבחירת עורך דין גירושין קיימת השפעה מכרעת הן על אופי ההליך והן על התוצאה הסופית. לפניכם עצות איך לבחור עורך דין גירושין.

מלחמה או שלום?

פירוק התא המשפחתי כרוך כאמור ברגשות סוערים, ופעמים רבות עיניו של אחד הצדדים מסונוורות מחרון, כעס ועלבון. כתוצאה מכך, תיקי גירושין רבים הופכים למלחמות עקובות, בהן כל הצדדים יוצאים נפגעים. עצתנו היא לפנות לעורך דין המתמחה בגישה המבקשת להיטיב עם כל הצדדים. יחד עם זאת, זכות הבחירה היא שלכם, ואם אתם חפצים להוציא מן המאבק את המיטב עבורכם, מבלי לחשוב על הצד השני, בחרו בעורך דין לוחמני. מה שחשוב עבורכם הוא שאתם תבחרו מראש את אופי ההליך, ולא תיגררו למלחמות שאינכם מעוניינים בהן. לפיכך, פנו לעורך דין הידוע כפועל בדרך בה אתם מעוניינים לפעול.

הקשיבו לעצמכם

כשאדם נמצא בהליכי פרידה, קרובים ומכרים נוטים לייעץ לו עצות ולדרבן אותו לפעול בדרך זו או אחרת. במקרים רבים העצות הללו, למרות כוונתן הטובה, מבלבלות את האדם, מפחידות אותו, ומדרבנות אותו לנהוג בדרכים כוחניות ופוגעניות, אשר בדיעבד עלולות לגרום נזק מיותר. הקשיבו לליבכם, והימנעו מלהיות מושפעים מעצות של מי שמסביבכם. אתם הם אלו שצריכים לקבוע את הנתיב שלכם לפרידה ופתיחת שלב חדש בחייכם.

התמחות ומומחיות

תיקי גירושים הם סבוכים ומורכבים, ובמקרה זה לניסיון ולהתמחות השפעה ישירה על מיומנותו של עורך הדין. בחרו בעורך דין בעל ניסיון והתמחות בטיפול בתיקי גירושים. אל תתפתו לבחור בעורך דין המתיימר לעסוק בכל תחומי המשפט, כשם שלא הייתם פונים לרופא משפחה בכדי שיטפל בשיניכם. אם מדובר במשרד המעסיק מספר עורכי דין, וודאו שקיימת במשרד מחלקה מיוחדת לדיני משפחה, וכך תבטיחו שהטיפול בעניינכם יהיה מקצועי.

אינטראקציה אישית

היפגשו עם עורך הדין, שוחחו עימו ושאלו את עצמכם האם הרגשתם נוח בחברתו, האם התקשורת הייתה זורמת, והאם האינטראקציה האישית הייתה נוחה ונעימה. חשוב שתרגישו נוח לשאול כל שאלה ולבקש כל בקשה בתהליך.

אסטרטגיה

בקשו מעורך הדין לפרוס בפניכם את אסטרטגיית הפעולה שלו. מצד אחד הישמרו ממי שמבטיחים לכם ניסים ונפלאות ללא כיסוי, ומצד שני התרחקו ממי שאינו מציג אסטרטגיה כוללת, ואומר נעשה צעד אחד, ואחר כך נראה. אתם צריכים עורך דין כנה והגון שלא מבטיח מה שאינו יכול לקיים, ובנוסף, אתם צריכים עורך דין עם אסטרטגיה מגובשת, אחרת תמצאו עצמכם נגררים לכל מיני סמטאות אליהן יוביל את התהליך הצד השני.

ייצוג על ידי עורך דין גירושין מומחה

אם אתם בוחרים במשרד מפואר עם עורכי דין ידועים ומפורסמים, בקשו לדעת מראש מי יטפל בתיקכם ומי ייצג אתכם. אתם רוצים שעורך הדין שמטפל בתיק לכל אורך התהליך יהיה מומחה ומנוסה. במשרדים של עורכי דין בעלי שם אתם עלולים להיווכח בדיעבד שמי שמטפלים למעשה בתיקכם הם עורכי דין זוטרים. לפעמים עדיף לבחור במשרד קטן יותר ופחות מפורסם, ולזכות בייצוג של עורך דין מנוסה שילווה אתכם לכל אורך הדרך, יכיר את המקרה שלכם על בוריו וייצג אתכם על הצד הטוב ביותר.

גישור עם עורך דין גירושין שהוא גם מגשר

 כידוע, הליכי גירושין הם כאובים ומטלטלים עבור כל בני המשפחה. בכדי להקל את המהלומה ולאפשר לכולכם לעבור את התהליך במינימום כאב וסבל, מומלץ לפנות לעורך דין שהוא גם מגשר. אם אתם יכולים לשתף פעולה ולפנות יחדיו לעורך דין מגשר – מה טוב, כך תזכו להסכם גירושים שייטיב עם כל הצדדים, וייקח בחשבון את הצרכים של שני בני הזוג. אם אינכם יכולים לגשת יחדיו, אך מעוניינים להגיע להסכם הטוב ביותר עבור כל הצדדים, ניתן לפנות כל אחד לעורך דין מגשר משלו.